ТОП,Македонија,Крими хроника

ФОТО: Страшна сообраќајка кај Рампа, едно лице го загуби животот

ФОТО: Страшна сообраќајка кај Рампа, едно лице го загуби животот

Страшна сообраќајна несреќа се случи синоќа во скопската населба Кисела Вода, кај Рампа. Во несреќата едно лице го загуби животот.

фото: Курир
фото: Курир

Несреќата се случила кого возачот на возилото марка „Лада“ удрил во „Мерецедес“ со српски регистарски таблички, при што едно лице загинало на самото место, а четворица се префрлени во Ургентниот центар и се наоѓаат во животна опасност.

фото: Курир
фото: <a title="Страшна сообраќајка кај Рампа, едно лице го загуби животот" href="http://kurir.mk/makedonija/hronika/strashni-fotografii-od-tragichnata-soobrakajka-vo-kisela-voda/" target="_blank" rel="nofollow">Курир</a>