вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Страшно – навивач падна од горна трибина на стадион

Фудбалските фанови во Аргентина се познати по своето фанатично бодрење и одличната атмосфера која ја создаваат на трибините.

Навивач падна од горна трибина на стадион - мина со полесни повреди

Навивач падна од горна трибина на стадион - мина со полесни повреди

Поврзани вести

Сепак, овој пат од Аргентина ни пристигна сосема поинаква вест поврзана со навивач, односно за фан на третолигашот Хувентуд Антониана кој додека го бодрел својот омилен клуб, паднал од горната трибина на теренот.

Како што пренесуваат локалните медиуми, мечот меѓу Хувентуд и Атлетико Митре бил во прекин десетина минути, а верувале или не, навивачот некако успеал да мине без посериозни повреди и последици и покрај тоа што паднал од горниот ред на трибината.

Најчитани вести