понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Странски наставници силувале ученици во елитно меѓународно училиште

Victims Of Rape Speak Out

Поврзани вести

Полицијата во Џакарта истражува четири странски наставници од престижно меѓународно училиште, сомничејќи ги за сексуално злоставување на децата.

Во истото училиште чистачите се осомничени за силување на шестодишно дете. Еден од нив извршил самоубиство во притвор минатиот месец.

Случајот кој е откриен оваа година ја шокраше земјата.

Четворицата срански  наставници ги обвинила една ученичка, тврдејќи дека сексуално ја злоставиле. Извештајот е поднесен до полицијата која го истражува целиот случај, рекол шефот на полицијата во Џакарта.

Имиграцискиот оддел во Џакарта соопштил дека поради повреда на работната дозвола, ќе бидат депортирани наставниците од меѓународното училиште, вклучувајќи ги и четворицата осомничени.

Но, полицијата бара до завршувањето на истрагата наставниците да бидат задржани во земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести