среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стротман во Јунајтед за 75 милиони евра

kevin-500

Последни вести

За да може оваа натпреварувачка кампања да ги израдува фановите на Манчестер Јунајтед, менаџерот Луј ван Гал, се обидува на „Олд Трафорд“ да доведе добри фудбалери.

Медиумите од Англија тврдат дека холандскиот фудбалски репрезентативец Кевин Стротман би можел да се пресели во Јунајтед за 75 милиони евра.

Сонародниците заедно соработуваа одлично во националниот фудбалски состав на Холандија, поради што Ван Гал ќе се обиде да го доведе во Англија.

Римјаните се подготвени за оваа зделка, таа е желба и на младиот фудбалер, со тоа што Јунајтед ќе треба да издвои 75 милиони евра за да му ја исполни.

Манчестер Јунајтед вложи 290 милиони евра во тимот, како и да е му честиташе на победата на Лестер со 5:3.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести