недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стручно советување за гинеколози и акушери

gine-500

Поврзани вести

КриоСејв Македонија и Здружението на гинеколози и обстетричари на Македонија денеска организираат стручен состанок за сите гинеколози и акушери во државата.

Стручно предавање покрај домашни предавачи ќе имаат и двајца еминентни професори од Србија.

Проф. Д-р Соња Павловиќ од Институт за молекуларна генетика и генетски инжењеринг, Белград која ќе зборува за новиот неинвазивен пренатален ДНК тест за рана дијагностика на Даунов синдром и други хромозомски аберации и проф. Д-р Амира Фазлагиќ, Национална асоцијација за унапредување и развој на регенеративна медицина, Белград на тема Регенеративна медицина и предиктивна медицина на 21 век.

Со ова КриоСејв ја воведува новата услуга неинвазивен пренатален ДНК тест -Транквилити за рана дијагностика на Даунов синдром и други хромозомски аберации кој од денес ќе биде достапен за сите бремени жени во Македонија.

Стручно предавање покрај домашни предавачи ќе имаат и двајца еминентни професори од Србија.

Проф. Д-р Соња Павловиќ од Институт за молекуларна генетика и генетски инжењеринг, Белград која ќе зборува за новиот неинвазивен пренатален ДНК тест за рана дијагностика на Даунов синдром и други хромозомски аберации и проф. Д-р Амира Фазлагиќ, Национална асоцијација за унапредување и развој на регенеративна медицина, Белград на тема Регенеративна медицина и предиктивна медицина на 21 век.

Со ова КриоСејв ја воведува новата услуга неинвазивен пренатален ДНК тест -Транквилити за рана дијагностика на Даунов синдром и други хромозомски аберации кој од денес ќе биде достапен за сите бремени жени во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести