среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Струмица ја зафати силно невреме

„Радио Струмица нет“ јавува дека најзагрозени биле улиците Младинска и Ѓорги Василев, каде надојдените води од горниот дел на градот предизвикале проблеми за учесниците во сообраќајот.

strumica

Поврзани вести

Силното невреме проследено со пороен дожд кое попладнево ја зафати Струмица, предизвика поплави по улиците во долниот дел на градот.

„Радио Струмица нет“ јавува дека најзагрозени биле улиците Младинска и Ѓорги Василев, каде надојдените води од горниот дел на градот предизвикале проблеми за учесниците во сообраќајот.

Засега нема информација за поплавени домови на жителите од овој дел на градот, иако, според фотографиите, многу куќи изгледаат загрозени од надојдените води.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести