понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Струмица, лидер во користењето на електронските услуги на ФЗОМ

akademik-227

Поврзани вести

Струмица е град лидер во Македонија во користењето на електронските услуги на Фондот за здравствено осигрување на Македонија.  Дури 95% од струмичките осигуреници ги подигнале своите електронски здравствени картички, 65% од фирмите  се најавиле на веб порталот на Фондот и ги користат електронските услуги, наместо да доаѓаат  на шалтерите во подрачната служба. Ова денес го соопшти директорката на Фондот за здравствено осигурување на Македонија, м-р Маја Парнарџиева-Змејкова при нејзината посета на подрачната служба на ФЗОм во Струмица.

Таа го изрази своето задоволство од функционирањето на подрачната служба и од ажурноста на граѓаните и фирмите во Струмица, кои меѓу првите фатија приклучок со современите информатички текови на работење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести