петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Струмица само тренинг за МЗТ Скопје

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје ја забележа и деветтата победа во исто толку натпревари во Суперлигата, откако триумфираше над Струмица со убедливи 102:71.

Овој натпревар претставуваше само полесен тренинг за избраниците на Зоран Мартич, кои ја потврдија улогата на лидери во пресрет на плејофот. Беспрекорната игра во нападот беше најавена во првата четвртина, кога „металците“ постигнаа 32 поени.

Шеховиќ беше најефикасен во таборот на МЗТ со 25 поени, пред Дејвис со 15 поени, а мора да се истакне и одличното издание на младиот Стајиќ, кој за 13 минути игра реализираше 13 поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести