петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Струмичанец избегал од затвор и ја киднапирал вонбрачната жена

Вчера попладнето тој од радовишкото село Ораовица насилно ја грабнал С. З. (35), која му била вонбрачна жена и со која имал вонбрачно дете и пеш ја однел во правец на Струмица.

полиција

Последни вести

Полицијата трага по 32 годишниот Б.А. од Струмица откако избегал од затворот во Гевгелија.

Вчера попладнето тој од радовишкото село Ораовица насилно ја грабнал С. З. (35), која му била вонбрачна жена и со која имал вонбрачно дете и пеш ја однел во правец на Струмица.

Од полицијата информираат дека случајот во полиција го пријавила нејзината мајка Н.З. (67).

Најчитани вести