понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Струмичанец му се заканувал на соседот со неексплодирана граната

granata625px

Поврзани вести

Тепачка во струмичко завршила со пресметка со секира и занакување со граната.

Во дворот на Р.В настанала тепачка помеѓу пријавените, а при обид ќерката на Р.В да ги раздвои Б.В со секира замавнал кон неа не повредувајќи ја. По ова, Р.В зел стара неексплодирана граната кал. 75 мм. и му се заканувал на Б.В.

Против двајцата е поднесена кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести