четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Струмичанец нападна полицаец

RAS_7664

Последни вести

Четириесет и едно годишен струмичанец вчера во кругот на СВР-Струмица, вербално нападнал полицискиот службеник незадоволен бидејќи не му бил пронајден моторциклот, кој го пријавил за одземен истиот ден. М.Д. бил предупреден да не го нарушува јавниот ред и мир, но тој и понатаму продолжил со нарушувањето и побарал прием кај сменоводителот во ПС.

Откако на М.Д. бил замолен да почека бидејќи имало други странки, тој почнал да го влече за палтото од униформата полицискиот службеник и со тупаница го удрил во пределот на градите и во пределот  на рамото.

М.Д. потоа подлегнал на алкотестирањепо кое било утврдено присуство на алкохот од 1,82 промили. По целосно документирање на случајот против М.Д. ќе биде поднесена кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести