четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Струмичанец нападнал полицаец на должност

tepackaslik (1)

Последни вести

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.И.(28) од с.Ново Село, струмичко бидејќи нападнал службено лице кое си ја вршело должноста.

На 18. овој месец, во угостителскиот објект во с.Ново Село, пријавениот без повод и причина физички нападнал полицаец кој вршел службени работи.

Најчитани вести