Македонија,Крими хроника

Струмичанец нападнал полицаец на должност

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.И.(28) од с.Ново Село, струмичко бидејќи нападнал службено лице кое си ја вршело должноста.

На 18. овој месец, во угостителскиот објект во с.Ново Село, пријавениот без повод и причина физички нападнал полицаец кој вршел службени работи.