среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Струмичанец си ги присвојувал парите од уплата на спортска

policija_logo1

Поврзани вести

СВР Струмица поднесе кривична пријава против И.Џ.(20) од Струмица, за сторени кривични дела „затајување“ и „фалсификување или уништување деловни книги“.

Пријавениот, во текот на мај 2014 година, вработен како оператор во ДТУ „Плеј Ин“ ДОО-Кочани подружница с.Моноспитово, не извршил уплата на парични средства од уплатени тикети за спортски натпревари и сторнирал осум платени тикети за натпревари фалсификувајќи ги фискалните сметки од истите, со што го оштетил правното лице за износ од 91.477 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести