Македонија,Крими хроника

Струмичанец со нож прободел полицаец

Струмичанец со нож прободел полицаец

А.Ј. (33) од струмичко Сушево доби кривична пријава бидејќи се обидел да убие полицаец.

За време на асистенција на медицинска екипа во општата болница Струмица пријавениот сонож му нанел повреди на полицаецот.