недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Струмичанец загина по удар во сообраќаен знак

Млад струмичаенец изгубил контрола над автомобилот и удрил во сообраќаен знак, по што се превртил на кровот

soobrakajka

Поврзани вести

Дваесет и седумгодишен струмичанец загина доцна синоќа откако со автомобилот удрил во сообраќаен знак на улицата Климент Охридски во Струмица, информира полицијата.

Според полициските информации, несреќата се случила околу 23,50 часот кога Љупче Г.  Од засега непознати причини изгубил контрола над неговиот автомобил „бмв“ и удрил во сообраќајниот знак и се превртел на кровот.

Во несреќата се повредени и двајца сопатници во автомобилот З.Н. (24) и М.П. (27) кои биле пренесени во струмичкиот медицински центар. З.Н. бил примен со тешки повреди и е задржан на лекување, додека М.П. по укажаната лекарска помош е пуште на домашно лекување.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести