петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Струмичанец ја натепал сопругата на братот

Дваесет и деветгодишен струмичанец ќе одговара за кривично дело тешка телесна повреда откако во октомври годинава ја натепал сопругата на неговиот брат

maz-udira-zena

Поврзани вести

Дваесет и деветгодишен струмичанец ќе одговара за кривично дело тешка телесна повреда откако во октомври годинава ја натепал сопругата на неговиот брат.

Полицијата информира дека на 21-ви октомври по расправија М.С. ја нападнал својата дваесет и петгодишна снаа С.М. нанесувајќи и тешки телесни повреди. Од полиција не откриваат кои биле мотивите за расправијата и нападот врз жената.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести