недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Струмичани фатени со фалсификувани банкноти

evraa

Поврзани вести

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против тројца струмичани,  Т.Л.(19), Д.Т.(21) и Б.А.(23) поради  постоење основано сомнение за сторено кривично дело фалсификување пари.

На 16 март првопријавениот откако ја обезбедил фалсификувана банкнота од 50 евра, со другите двајца се обиделе да купат гориво на бензинската пумпа во Струмица.

Полицијата кај еден од пријавените открила уште шест фалсификувани банкноти.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести