недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Струмичанка го изгуби животот во пожар

pozar

Последни вести

Шеесет годишната Еленка З. од струмичкото село Куклиш е пронајдена мртва синоќа откако пожар избувнал во нејзината куќа.

Од полицијата информираат дека пожарот избувнал во долниот кат од куќата и истиот целосно изгорел. Жената починала како последица на труење со чад, бидејќи во моментот на пожарот таа спиела.

Смртта ја констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Противпожарни екипи го изгаснале пожарот, а полициски екипи во присуство на јавен обвинител извршиле увид кој треба да ги покаже причините за настанувањето на пожарот.

Најчитани вести