петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Струмичанка се породи во амбулантно возило

Тешка сообраќајка на патот Скопје – Тетово, повредено дете

Последни вести

Рано утринава, во два часот по полноќ, екипата на струмичката Брза помош на свет донесе машко бебе, јавува порталот 24strumica.mk.

Во тешки услови на терен, каде речиси било невозможно да се крева носилката, тие сепак  успеале да ја породат родилката.

Бебето најверојатно, како што информира порталот, било испратено на клиниката во Скопје.

фото: Канал5

Најчитани вести