Македонија

Струмичанка се породи во амбулантно возило

Струмичанка се породи во амбулантно возило

Рано утринава, во два часот по полноќ, екипата на струмичката Брза помош на свет донесе машко бебе, јавува порталот 24strumica.mk.

Во тешки услови на терен, каде речиси било невозможно да се крева носилката, тие сепак  успеале да ја породат родилката.

Бебето најверојатно, како што информира порталот, било испратено на клиниката во Скопје.

фото: Канал5