недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Струмичанки плаќале со фалсификувани евра

evra mnogu

Поврзани вести

Две струмичанки заработија кривични пријави бидејќи плаќале со фалсификувани банкноти од по 100 евра.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, 27-годишната М.Д. и 46-годишната А.А. на 30 декември минатата година во Берово пазареле со фалсификувани евра.

М.Д. со фалсификувана банкнота од 100 евра платила во продавниа каде пазарела прехранбени намирници, додека А.А. платила со фалс евра во парфимерија.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести