понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Струшка драма: Му заѕвонил на врата и му вперил пиштол

bb9d9e3e23eb374483610a80c6b07955

Последни вести

Синоќа во 19.45 часот во Струга на ул.„Ристо Крле“, Н.М.(70) од с.Мислодежда заѕвонил на вратата, каде му отворил А.Н.(39), при што Н.М. веднаш му вперил пиштол „Црвена Застава М-57“ кал.7.62 мм, кој го поседувал со дозвола, го турнал внатре и низ собите почнал да ја бара Ѓ.П.Н., која живее во истиот стан.

Притоа се заканувал дека ќе ги убие ако не му врати 500 евра кои му биле украдени од станот. Откако се уверил дека истата не е во станот, се заканил дека кога ќе ја види ќе ја убие и го напуштил лице местото. Од страна на полициски службеник од ПС-Струга Н.М. е пронајден, лишен од слобода и по целосно расчистување против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести