петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Стружани уапсени во Тирана поради шверц на дрога

Поради шверц на дрога, двајца стружани биле уапсени вчера во Тирана. Во операцијата со кодно име „Струга“, албанската полиција ги уапсила 28-годишниот Антонио Ручи и 45-годишниот Зулфи Адеми, двајцата родени и со место на живеење во Струга.

lisicipritvor

Последни вести

Поради шверц на дрога, двајца стружани биле уапсени вчера во Тирана. Во операцијата со кодно име „Струга“, албанската полиција ги уапсила 28-годишниот Антонио Ручи и 45-годишниот Зулфи Адеми, двајцата родени и со место на живеење во Струга.

Според медиумите во Тирана, тие се осомничени дека биле дел од нарко мрежа за препродавање кокаин и марихуана во Албанија.

Македонските државјани биле уапсени во автомобил Мерцедес бенц со македонски регистарски таблички. Освен нив, приведен е и 27-годишен албански државјанин.

При претресот на возилото биле пронајдени 100 грама кокаин и 10-ина грама канабис сатива.

Најчитани вести