вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Стружанец нападнал полицаец среде раскрсница

policaec

Поврзани вести

Триесет и осумгодишен Стружанец од село Велешта доби кривична пријава бидејќи физички нападнал полицаец додека си ја вршел должноста.

Пријавениот манифестирал агресивно однесување и на висок тон почнал да навредува, а потоа и физички го нападнал полицаецот кој на раскрсницата на магистралниот пат према граничниот премин Ќафасан вршел физичко регулирање на сообраќајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести