вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Стружанец ограбил обложувалница, бидејќи не верувал дека тикетот му е недобитен

denari netpres

Поврзани вести

Изреволтиран стружанец сам си зел пари од касата на обложувалницата откако му кажале дека тикетот му е недобитен.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, струшката полиција поднесе кривична пријава против 43-годишниот А.Н. бидејќи од обложувалницата „Бетсити Балкан“ во Струга, украл 40.000 денари што ги пронашол во касата.

На 28-ми јануари оваа година, околу 10.30 часот , пријавениот украл пари од касата бидејќи вработените во спортската обложувалница му било кажано дека неговиот спортски тикет е недобитен.
Изреволтиран поради тоа, А.Н. кој сметал дека има добитна комбинација, се упатил кај директорот на обложувалницата кој, по извршената проверка му соопштил дека се работи за недобитен тикет. Тогаш, А.Н. ја забележал касата, од каде мошне брзо успеал да ги одземе парите и да избега од местото. По кратко време, полициските службеници кај него пронашле и со потврда му одзеле 39.000 денари, соопштуваат од полицијата.

По дополнително извршените проверки, констатирано е дека спортскиот тикет бил со недобитна комбинација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести