среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Стружанец се обидел да силува кавадарчанка во Охрид

siluvanje

Поврзани вести

Со закани дека ќе повика полиција триесет и тригодишна кавадарчанка се спасила од намерата на млад стружанец насила да ја принуди на секс со него. Но, „запалениот“ стружанец не се спаси од кривична пријава за силување во обид.

Полицијата денеска информира дека Н.В. (25) од Струга пред точно еден месец дошол во станот во кој престојувала кавадарчанката Б.Р. и се нафрлил на неа во обид да ја принуди на секс, но жената му се заканила дека ќе повика полиција, по што стружанецот побегнал.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести