петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Стружанец вербално и физички нападнал полицаец

Кривична за стружанец кој нападна полицаец.

policaec

Поврзани вести

Револтиран сопатник нападнал полицаец кој вршел редовна контрола на улица во Струга.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи завчера стружанец нападнал полицаец.

Инцидентот се случил додека пријавениот 41-годишниот А.А., како сопатник во автомобил „ Цитроен-Ц 5“  со скопски регистарски таблици нападал полицаец.

Полицаецот пред два дена околу 13.40 часот на улиците 15 Корпус  и Владо Малески во Струга го застанал автомобилот и од возачот ги побарал потребните документи.  Тогаш А.А. прво вербално,  а потоа и физички го нападнал полицискиот службеник.

Насилниот стружанец си заработи кривична пријава.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести