сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Стружанка киднапирана и ограбена, па оставена на плажа

zena

Последни вести

Стружанка вчера била киднапирана, ограбена, па пуштена на слобода. Во полициската станица во Струга, вчера е пријавено грабнувањето на  С.К.(1972), откако таа излегла од „Тутунска банка“ на улицата Маршал Тито, околу 9 часот. Додека се движела кон пекарата „Алмико“, била пресретната од женско лице кое преку устата и носот и ставила некоја течност, по што ја внеле во возило со  со кое го управувало женско лице на возраст од околу 50 години. Во возилото преку лицето и била ставена марама. По околу 20-тина минути возење ја внеле во просторија, но претходно женските лица и ја одзеле чантата во која имала околу 1000 до 2000 евра. Околу 13  часот оштетената била пронајдена на клупа на плажа.

Срушката полиција презема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести