четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Стружанка удрила со камен по комшијата

kamenovanje

Последни вести

Расправија прераснала во физичка пресметка вчера во Струга поради нарушени соседски односи.

Шеесет и тригодишната Т.Ц. се сретнала со четириесет и едногодишниот Т.У. Истата со камен го удрила Т.У., кој потоа ја турнал, при што истата се здобила со тешка телесна повреда.

Т.У. е приведен, а на Т.Ц. и е укажана лекарска помош во Медицинскиот Центар – Струга каде е задржана на лекување.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести