среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Студен бран: Снег, дожд и ниски температури

zima

Последни вести

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи претежно од снег особено во источните делови од земјата.

Во земјава ќе дува умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од нула до шест степени.

Во Скопје претпладне повремено ќе има слаби врнежи од снег, а во попладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до четири степени.

Од понеделник следува период на стабилно и суво време со негативни утрински температури, а дневните ќе бидат во благ пораст.

Најчитани вести