среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Студен, облачен и дождлив ден пред нас

Времето облачно со повремен дожд

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно, студено со повремен дожд, а на повисоките места се очекуваат врнежи од снег.

Температурите ќе се движат од шест до 11 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до деветтиот степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести