четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Студеничани денеска без вода

voda

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа на ул.1а во село Студеничани, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоименото населено место од 11 часот па се’ до санирање на дефектот.

Поради дефект на приклучна цевка на улица Пеју Јаворов бр.10, без вода ќе останат дел од корисниците од улиците Пеју Јаворов, Пандо Кљашев, Каратрифун и Караџица од 11 часот па се’ до санирање на дефектот.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести