среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Студено и ветровито време

studenoooo

Последни вести

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, но студено и ветровито. Наместа ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој локално ќе достигнува брзина над 80 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус два, а дневната од четири до пет степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер. Ќе има услови за провејување на слаб снег.

Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до два степена.

Најчитани вести