Македонија

Студено наутро, преку ден малку повеќе сонце и температура до 13 степени

Студено наутро, преку ден малку повеќе сонце и температура до 13 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде студено со појава на магла, додека во текот на денот ќе настапи разведрување со сонце.

Температурите ќе се движат од четири до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со утринска температура од минус шест степени, а дневната температура ќе достигне осум степени.