вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Студено наутро, преку ден малку повеќе сонце и температура до 13 степени

magla i sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде студено со појава на магла, додека во текот на денот ќе настапи разведрување со сонце.

Температурите ќе се движат од четири до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со утринска температура од минус шест степени, а дневната температура ќе достигне осум степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести