Македонија

Студено со силен ветар до 100 км на час

Студено со силен ветар до 100 км на час

Студено и ветровито време со слаб снег ќе биде и во текот на утрешниот ден.

Од петок следува постепено развредрување и значително спуштање на утринските температури и до -14 степени Целзиусови.

За новогодишната ноќ ќе биде ведро и студено со температури до -10 степени.