среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Студено утро, дневната температура до осум степени

esensko-sonce-500

Последни вести

Времето во Македонија денеска ќе биде стабилно со умерена облачност и со слаб ветер од северозападен и западен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температурата до осум степени.

Најчитани вести