вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Студено утро, но сончев ден

esen4-630x419

Поврзани вести

Денеска ќе имаме ведро и сончево време, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец.Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени.

Во Скопје времето утре ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести