понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 64

Студено утро со температури до -15 степени

До среда ќе се задржи претежно стабилно и суво време, а во среда кон крајот на денот и во четврток се очекуваат локални врнежи од дожд и снег. Утринските температури и натаму ќе бидат под нулата.

ладно време

Последни вести

Денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во јужните делови кон крајот на денот и во вечерните часови ќе има услови за провејување на слаб снег. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 15 до минус 4, а дневната од минус 2 до 4 степени.

Во Скопје слично време со зголемена облачност попладне и кон крајот на денот. Утринската температура ќе се спушти до минус 9, а дневната ќе достигне до еден степен.

До среда ќе се задржи претежно стабилно и суво време, а во среда кон крајот на денот и во четврток се очекуваат локални врнежи од дожд и снег. Утринските температури и натаму ќе бидат под нулата.

Најчитани вести