вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Студено време со повремени врнежи од снег

sneg

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и многу студено со повремен слаб снег, особено претпладне. Ќе дува повремено силен северен ветер, кој на моменти ќе надминува 80км/час.

Во Скопје времето ќе биде слично со минимална температура од минус 9 степени, а максималната ќе достигне до минус 2 степени Целзиусови.

Најчитани вести