недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Студено време со врнежи од снег

sneg-bura-620x320

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде студено и со врнежи од снег. Ќе има услови за засилен северен ветер, а во јужните делови во пониските места прво врнежите ќе бидат од дожд, а потоа и таму ќе поминуваат во снег.

Врнежите ќе бидат со слаб, а на планините повремено со умерен интензитет и снежната покривка ќе се зголеми за околу 10 сантиметри.

Минималната температура ќе изнесува минус осум степени, а максималната седум степени. Во Скопје ќе преовладува слично време, со температура до пет степени Целзиусови.

Најчитани вести