сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Студент падна од четврти кат на домот Кузман

kuzmanStudentski

Последни вести

Дваесетгодишен студент од Прилеп почина откако падна од четвртиот кат на студенскиот дом „ Кузман Јосифовски Питу “ во центарот на Скопје.

Д.Р. паднал ноќта на 1. октомври околу 3.40 часот, по што со Брза помош бил пренесен во Ургентниоот центар во Скопје, каде во 18.30 истиот ден им подлегнал на повредите.

СВР Скопје изврши увид на местото на настанот.

Најчитани вести