Македонија,Крими хроника

Студент падна од четврти кат на домот Кузман

Студент падна од четврти кат на домот Кузман

Дваесетгодишен студент од Прилеп почина откако падна од четвртиот кат на студенскиот дом „ Кузман Јосифовски Питу “ во центарот на Скопје.

Д.Р. паднал ноќта на 1. октомври околу 3.40 часот, по што со Брза помош бил пренесен во Ургентниоот центар во Скопје, каде во 18.30 истиот ден им подлегнал на повредите.

СВР Скопје изврши увид на местото на настанот.