среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Студентите во Лондон бараат бесплатно образование

Се претпоставува дека овој студентски протест ќе биде најголем во последните четири години.

PROTEST studenti London shkolarina

Последни вести

Студентите во Лондон денеска масовно ќе излезат на протест против високите школарини и ќе го изнесат барањето за бесплатно образование, пренесува лондонски Гардиан.

Се претпоставува дека овој студентски протест ќе биде најголем во последните четири години, илјадници луѓе се очекува да маршираат низ центарот на Лондон за воведување бесплатно образование.

Најчитани вести