петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Студиото на Дадар изгоре во пожар

Засега не се познати причините за настанувањето на пожарот, но не се исклучува опцијата дека во студиото на Дадар можно е огнот да е подметнат

studio-dadar

Последни вести

Пожар по полноќ избувна на улицата Ленинова Број 16.

Според податоците, околу 30 минути по полноќ синоќа се запалил објектот каде е сместено модното студио „Дадар”.

Засега не се познати причините за настанувањето на пожарот во студиото на Дадар, кој веднаш бил изгаснат од страна на противпожарната единица.

Не е исклучена можноста пожарот во објектот на Дадар да е подметнат, објавува порталот „Пресс24“, пренесува Нетпрес.

Dadar studio

Можно е пожарот во студиото на Дадар да бил подметнат

 

Најчитани вести