сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Суарез ќе игра против Англија

SUAREZ KE IGRA PROTIV ANGLIJA

Поврзани вести

Селекторот на Уругвај, Оскар Табарез, ги израдува најверните фанови на “светлосините”, но ги разочара тие на Англија, со изјавата дека најдобриот фудбалер за изминатата сезона во англиската Премиер лига, Луис Суарез, ќе го стартува вториот натпревар од групната фаза, дуелот против “Гордиот Албион”.

Победата е императив, единствена опција за двете репрезентации, а таа која ќе го загуби тој натпревар, ќе може веднаш да почне со пакување на коферите.

„Луис Суарез? За нас, за Уругвај, Суарез е најважниот фудбалер. Можам да потврдам дека има голем напредок кога е во прашање неговата рехабилитација. Се е во најдобар ред, тренира со полн интензитет, тренира со останатите репрезентативци. Сигурно ќе игра против Англија”, изјави селекторот на Уругвај.

Дуелот помеѓу Англија и Уругвај ќе се одигра на 19. јуни во Форталеза со почеток во 21:00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести