вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Суарез: Ќе играм само ако сум 100% подготвен

SUAREZ 100% POGOTVEN

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Уругвај, Луис Суарез, потврди дека ќе биде во комбинација за вториот натпревар од групната фаза, дуелот против Англија, само доколку е 100% подготвен за игра.

„Сакам да им помогнам на моите соиграчи и на дуелот против Костарика, сакав да влезам во игра од клупата за резервни фудбалери. Сепак, подобро што останав на клупата, моето колено немаше да го издржи тој напор, не бев целосно подготвен за игра. Точно дека во еден момент помислив дека ќе го пропуштам Мундијалот во Бразил. Работев напорно во изминатите неколку недели, не пропуштив ниту еден третман. Ако играм против репрезентацијата на Англија, тоа ќе значи дека сум 100% поготвен за игра, тоа ќе значи дека немам никаква болка во коленото”, изјави бомбардерот на Ливерпул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести