недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Суарез ќе мора да се лади четири месеци

SUAREZ LADI CETRI MESECI

Поврзани вести

Одборот за Апелација при Светската куќа на фудбалот (ФИФА) потврди дека ја има одбиено жалбата која беше упатена од Фудбалската федерација на Уругвај и од контроверзниот напаѓач, Луис Суарез кој е незадоволен од веќе донесената одлука да биде суспендиран во следните четри месеци.

“Можеме да потврдиме дека жалбата на Луис Суарез и на Уругвајската Фудбалска Федерација е одбиен и казната што му е изречена на 25 јуни целосно се потврдува”, се вели во официјалното соопштение на ФИФА.
Бомбардерот на англискиот премиерлигаш Ливерпул најверојатно во следните неколку дена ќе поднесе жалба до до Судот за Спортска Арбитража во Лозана.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести