понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Суарез ќе остане на Енфилд поради Лигата на шампиони

suarez ostanuva na enfld

Последни вести

Менаџерот на лидерот во англиската Премиер лига, тимот на Ливерпул, Брендон Роџерс откри дека најголемата ѕвезда во неговиот тим, Луис Суарез, сигурно ќе побарал да биде продаден за време на летниот преоден рок доколку “црвените” и оваа сезона не обезбедија место кое води во групната фаза од Лигата на шампиони.

“Лигата на шампиони беше приоритетот број еден за Ливерпул. Благодарение на пласманот во Лигата на шампиони, Луис Суарез ќе остане на “Енфилд”. За еден фудбалер, од таков калибар, многу е важно да биде дел и од најпрестижното клупско натпреварување. Покажа лојалност, остана на “Енфилд”, се бореше како лав целата сезона и затоа ќе биде награден со тоа што ќе добие шанса да покаже се што знае и во Лигата на шампионите”, изјави Роџерс.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести