среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Суарез ќе се обиде да ја скине и мрежата на Сити

suarez mreza siti

Поврзани вести

Денеска ќе се одиграат сите натпревари од вонредното 18. коло од англиската Премиер лига, а убедливо најголемо внимание ќе привлече пресметката помеѓу директните ривали за шампионската титула, тимовите на Манчестер Сити и Ливерпул.

Менаџерот на “граѓаните”, Мануел Пелегрини, пред стартот на натпреварот изјави дека нема подготвено некоја специјална тактика со која ќе биде лимитиран ефектот на моментално најдобриот фудбалер на Островот, уругвајскиот интернационалец, Луис Суарез.

„Нема такво нешто, немам специјален план. Суарез е во топ форма, но ние нема да го смениме нашиот стил на игра. Суарез од секогаш е добар напаѓач, но Ливерпул не е само еден фудбалер, Ливерпул има фантастичен тим. Очекувам тежок натпревар, но се надевам дека ќе ја продолжиме победничката серија на домашен терен”, изјави Пелегрини.
Денеска на програмата: Хул – Манчестер Ј., Астон Вила – Кристал Палас, Кардиф – Саутемптон, Челзи – Свонси, Евертон – Сандерленд, Њукасл – Стоук, Норвич – Фулам, Тотенхем – ВБА, Вест Хем – Арсенал, Манчестер С. – Ливерпул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести