среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Суарез најверојарно ќе биде подготвен за игра

SUAREZ NAJVEROJATNO PODGOTVEN

Поврзани вести

Репрезентативниот доктор на националниот тим на Уругвај, Алберто Пан, потврди дека напаѓачот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Луис Суарез одлично се рехабилитира после незгодата операција која ја имаше врз повреденото колено, но неговиот настап на престојниот Мундијал во Бразил се уште е под знак прашалник.

„Во овој момент можам да кажам дека не се загубени сите шанси, Суарез најверојантно ќе настапи на престојниот Мундијал. Не сакам да ризикувам со некакви дати, не можам точно да кажам кога ќе се врати на фудбалскиот терен. Не можам да кажам точни бројки. Можам да кажам дека се е во ред со рехабилитацијата, се одвива според планираното темпо. Луис може да настапи и во групната фаза, Луис е позитивно расположен и се чуствува се подобро и подобро”, изјави Пан.

Бомбардерот на англискиот клуб сигурно ќе го пропушти првиот натпревар од групната фаза, дуелот против Костарика, но најверојатно ќе биде во комбинација за следните два дуела против селекциите на Италија и Англија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести