вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Суарез не сака да зборува за шампионска титула

Репрезентативецот на Уругвај со 16 погодоци е прв стрелец во Премиер лигата, а неговиот тим е моментално второпласиран со 33 бода и има два помалку од актуелниот лидер Арсенал.

Soccer - Barclays Premier League - Tottenham Hotspur v Liverpool - White Hart Lane

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во дресот на Ливерпул, Луис Суарез, изјави дека е премногу рано за да се збори за можната шампионска титула во англиската Премиер лига.

Репрезентативецот на Уругвај со 16 погодоци е прв стрелец во Премиер лигата, а неговиот тим е моментално второпласиран со 33 бода и има два помалку од актуелниот лидер Арсенал.

„Мислам дека е премногу рано за да збориме за шампионската титула. Ако продолжиме со истиот побединички ритам и во следните две, три недели, тогаш можеме да збориме за шампионската титула или за пласман во Лигата на шампиони. Најважно од се е да се фокусираме само на следниот натпревар. Прво играме против Кардиф, а потоа имаме неколку важни натпревари, прво против Сити, а потоа против Челзи”, изјави Суарез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести