петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Суарез повторно во репрезентативниот состав

mkd-54453

Последни вести

Уругваецот Луис Суарез е меѓу 29-те фудбалски репрезентативци кои што му се на располагање на предводникот на својата национална селекција.

Тимот на Уругвај се подготвува за натпреварите против Саудиска Арабија и со Оман.

Медиумите тврдат дека селекторот на репрезентацијата, Оскар Табарез, е со желба и Суарез да настапи во овие двоби.

Поради тоа што го гризна грбот на Серџо Киелини во натпреварот со Италија на Светското фудбалско првенство во Бразил, ФИФА го почести Уругваецот со одмор на девет меѓународни дуели со клубот и со репрезентацијата.

Како и да е, дозволено му беше да тренира и да се подготвува за учество во шпанското фудбалско првенство.

Со ова, деби настапот во Шпанија за Суарез би можел да биде „ел-класико“ дуелот против Реал Мадрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести